ΣΠΟΡ

Απίστευτη ανατροπή και πρόκριση της Ουγγαρίας (ΒΙΝΤΕΟ)

Από την κόλαση,,, στον παράδεισο βρέθηκε η Ουγγαρία, η οποία με απίστευτη ανατροπή στα τελευταία λεπτά κατάφερε να νικήσει με 2-1 την Ισλανδία στην «Πούσκας Αρένα» της Βουδαπέστης και να πάρει το δεύτερο «εισιτήριο» για την τελική φάση του Euro 2020 μέσω των play off του Nations League.

Μέχρι το 88ο λεπτό η Ισλανδία κρατούσε το «διπλό» και την πρόκριση με το γκολ του Σίγκουρτσον από το 11΄, αλλά οι γηπεδούχοι δεν είχαν πει την τελευταία τους λέξη.

Στο 88΄ ο Νέγκο, ο οποίος είχε περάσει αλλαγή στο 84΄ αντί του Νάγκι, ισοφάρισε σε 1-1 και στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων ο Στσομποζλάι έφερε τα πάνω κάτω και με το τελικό 2-1 έστειλε τους Μαγυάρους στην τελική φάση του ευρωπαϊκού πρωταθλήματος, όπου βρίσκεται εδώ και αρκετές ώρες και η Βόρεια Μακεδονία με το «διπλό» επί της Γεωργίας.

Οι Ούγγροι θα βρεθούν στον ίδιο όμιλο με τα «μεγαθήρια», Πορτογαλία, Γαλλία και Γερμανία.